_

طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی

طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که طی آن افزایش فروش و آگاهی از برند اتفاق می‌افتد.

تبلیغات در مورد محصول، خدمت یا خود برند از طریق چندین رسانه‌ و معمولاً به صورت همزمان و یکپارچه حول هدف اصلی انجام می‌گیرد.

معمول‌ترین رسانه‌های تبلیغاتی و بازاریابی شامل: شبکه‌های تلوزیونی و رادیویی، روزنامه‌ها و مجله‌ها، بیلبوردها، سایت‌های پربازدید، اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستند، که بسترهای بازاریابی سنتی و دیجیتال را تشکیل می‌دهند، البته کمپین‌های بازاریابی لزوماً به تبلیغات خلاصه نمی‌شوند و ابزارهای مختلف تعاملی دیگری هم وجود دارند که می‌توانند از آن‌ها برای برندینگ و تشویق مشتریان به خرید بیشتر استفاده کنید.

برخی از مراحل طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی

 

۱ . تحقیق

قبل از طراحی هر کمپین لازم است برآوردی از رقبا، پرسنا و جایگاه خود در بازار داشته باشید تا بتوانید کمپینی اثربخش طراحی کنید.

۲ . شناخت مخاطبان هدف

باید بدانیم چه کسانی قرار است محصولات ما را خریداری کنند و چه کسانی را باید هدف قرار دهیم. شناختن مخاطبان هدف به ما کمک می کند کمپین تبلیغاتی موثرتری را به اجرا درآوریم.

۳ . تعیین بودجه

گام بعدی تعیین بودجه است. موارد زیر را در زمان مشخص کردن بودجه کمپین تبلیغاتی مد نظر داشته باشید : رسانه، اجرا و نمایش تبلیغ، کارهای اداری و مواردی از این دست که در اجرای کمپین های تبلیغاتی دخالت داشته و لازم است هزینه ای را به آنها اختصاص دهید.

طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی

 

 

 به مجموعه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که طی آن افزایش فروش و آگاهی از برند اتفاق می‌افتد.

طراحی و اجرای کمپین تبلیغاتی دارای ویژگی‌های زیر میباشد:
  1. از نظر استراتژی بی‌نقص باشد.
  2. دارای مفهومی خلاق و اصیل باشد.
  3. به دقت از اجرای درستی برای انتقال پیام استفاده کرده باشد.

در ساختار یک آژانس تبلیغاتی، چهاربخش اصلی تحت یک مدیریت فعالیت می‌کنند. این چهار بخش شامل: مدیریت تبلیغات، مدیریت خلاق، مدیریت امور رسانه‌ها، مدیریت امور مالی و اداری هستند. کمپین تبلیغاتی مجموعه‌ای از اتفاقات نامرتبط نیست بلکه عبارت از فعالیت‌های تبلیغاتی چند جانبه برنامه‌ریزی شده، مداوم و مرتبط با یکدیگر با هدف مشخص و برای مخاطب مشخص است.