برندسازی داخلی

در عصر حاضر سازمان ها دریافته اند، همانگونه که برندسازی از طریق تبلیغات و گفتمان برند، فرآیند تصمیم گیری مصرف کنندگان کالا و خدمات (مشتریان خارجی) را تسهیل می نماید ارتقای پیام برند (برندسازی داخلی) از درون سازمان و در میان مشتریان داخلی (کارکنان) نیز به همان اندازه ارزشمند است.

به بیان دیگر برندسازی داخلی به منظور ارتقای برند در درون سازمان و در میان کارکنان و با اهداف متفاوت بیان می گردد.

برندسازی داخلی سبب درک کارکنان از ارزش های برندها شده و چنانچه پیام برند بوسیله رفتار یکپارچه کارکنان پشتیبانی نشود، برندها اعتبار خود را از دست داده و موجب بی اعتمادی مخاطبین نسبت به برند خواهد شد.

به بیانی دیگر، رفتار برندها در خارج از سازمان بایستی بطور صحیحی با عملکرد واقعی آن درون سازمان یکپارچه شود و در اینجا کارکنان در واقع مهم ترین به جا آورندگان عهد و پیمان برند در داخل سازمان هستند.

پیامی که به کارکنان یک سازمان می رسد، به اندازه پیامی که به مشتریان می رسد حائز اهمیت است.

زمانی که سازمانی برای برندسازی داخلی تلاش می کند، می تواند باعث شود که کارکنان برند را درک کرده و نسبت به آن احساس مالکیت نموده و آثاری از برند را در مسئولیت های سازمانی خود پیاده سازی نمایند.

بنابراین این برندسازی داخلی در طولانی مدت باعث ایجاد تصویر یکپارچه تری از برند نزد مخاطبان و مشتریان سازمان خواهد شد.

از سویی دیگر حس اینکه سازمان به کارکنانش اهمیت و ارزش بیشتری می دهد، رضایت شغلی و نیز  وفاداری  را در آن سازمان از سوی کارکنان افزایش می دهد و در واقع برون داد برندسازی داخلی در سطوح بالاتر باعث تغییر نگرش مشتریان نسبت به شرکت نیز می گردد.

 

به عبارتی دیگر، برندسازی داخلی مجموعه ای از فرآیندهای راهبردی است که کارکنان را هماهنگ کرده و به آنها اختیار می دهد تا برای مشتریان تجربه صحیح  و مناسبی را به صورت پایدار و در راستای هویت برند به وجود آورده و تثبیت نمایند.

 

در همین راستا گروه تخصصی برندتک، با شناسایی و تقویت نقاط موثر در پیاده سازی هویت برند در درون سازمان و ارائه راهکارهای برندسازی داخلی در قالب های مختلف و متناسب با نوع عملکرد سازمان با تکیه بر هویت برند سازمان، سعی در ایجاد یکپارچگی بیشتری میان پیام برند و قول برند در درون سازمان و خارج از آن را  دارد.

برندسازی داخلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − یک =