مشاوره برندینگ

تعریف برند

برند تجلّی درکی می­باشد که مصرف­ کنندگان به هنگام دیدن یا شنیدن نام مجموعه، خدمات و محصولات آن برای او تداعی می­شود، یا یک تصویر ذهنی از مجموعه که یادآور تجربیاتی می­باشد که مصرف­ کنندگان تحت تأثیر عناصر، کلمات و خلاقیت مجموعه برای او تداعی می­شود.

فعالیت برندینگ (Branding) مرتبط به مدیریت برند که قسمت حائز اهمیت فرآیند کسب­وکار می­ّباشد، است. در واقع مدیریت برند اطلاعات جمع­آوری شده از رقبا را تحلیل و بررسی نموده، و متناسب با آن اطلاعات برنامه­های مجموعه را به پیش می­برد. زیرا به دور از اندازه سازمان، اطلاع داشتن از این موضوع که رقبا به انجام چه فعالیت­هایی در بازار مشغول هستند و شناسایی نقاط ضعف و قدرت رقبا و همچنین نشان کردن فرصت­ها و تهدیدهای بازار می­بایستی مشخص شوند.

سازمان­ها برای رشد، ماندگاری و موفقیت در بازارها به برنامه­ریزی­ها و تدوین اصول استراتژیک سازمانی و همچنین برنامه مدونی برای نحوه مواجه با هر مسئله­ای نیاز دارند، که اینکار به سادگی و الزاماً با دارا بودن مدیران در درون سازمان، میسر نمی­شود؛ این جریان نیاز به افرادی خبره در زمینه مشاوره برندینگ در سازمان­ها دارد، زیرا خرده موارد ذکر شده بخشی از اقیانوسی از فعالیت­ها می­باشد که سازمان­ها می­بایستی برای در جرگه­ی رقابت باقی ماندن، به انجام آنها متعهد شوند.

مشاوره برندینگ در سازمان­ها علاوه بر فعالیت­های برندسازی، به بررسی و بازنگری سندهای چشم­انداز سازمان و در صورت نیاز اقدام به آموزش نیروهای سازمان به جهت پیشبرد اهداف سازمان می­­نمایند.

موثرترین گزینه­ای که موجب ایجاد تفاوت بین محصولات و خدمات مجموعه­ها از دیدگاه مصرف­کنندگان به هنگام انتخاب و خرید خواهد شد، آن دسته از تداعیات ذهنی می­باشد که بیشتر از اطرافیان خود شنیده­اند و به آن اعتماد پیدا کرده­اند. تمایز بین کسب­وکارهای یک صنعت همیشه در تفاوت بین خدمات و محصولات آنها خلاصه نمی­شود؛ گاهاً یک توجه هوشمندانه موجب تحولی چشمگیر بین رقبا می­شود. امروزه سخت می­توان بین محصولات و خدمات رقبا تفاوت قابل توجهی قائل شد و نکته­ای که موجب ایجاد مزیت رقابتی می­شود، بهرمند شدن از یک مشاوره برندینگ می­باشد، به نحوی که مشاوره برند موجب بروز ماندن و در مسیر ماندن مجموعه خواهد شد. امروزه برای راه­اندازی کسب­وکار بهره­مندی از یک مشاوره برند موجب جلوگیری از اشتباهات سهمگین می­شود

گروه مشاوران برندسازی برندتک، برترین شرکت برندسازی در ایران می­باشد که از سال 1379 با آغاز فعالیت خود، موجب رقم خوردن فصلی تازه در فضای رقابتی میان کسب­‌وکارها شده است؛ بطوری‌که مجموعه­‌ها و سازمان­‌ها با گذر از عصر صرفاً تمرکز بر بازاریابی، وارد دنیای جدیدی از ارزشگذاری برای مخاطبان شده و موجب شدند که نگاهی ژرفتر به مقوله ارزش پیشنهادی و دلیل اینکه چرا مخاطبان و مصرف­‌کنندگان می­بایستی یک مجموعه خاص را برگزینند، شوند.