استراتژی برند

استراتژی برند موثر، ایده ی هماهنگ کننده ای است که تمامی رفتارها، اقدام ها و ارتباطات حول آن شکل می گیرند. استراتژی برند در مورد تمام محصولات و خدمات صدق می کند و در طول زمان تاثیرگذار است بهترین استراتژی های برند چنان متمایز و قدرتمندند که می توانند مسیر رقابت را منحرف سازند. چه مدیر عامل باشید، چه کارمند؛ صحبت در مورد استراتژی های برند آسان است.

 

 چه کسی استراتژی برند را تدوین می کند؟

معمولا یک تیم این کار را می کند نه یک نفر به تنهایی. استراتژی-برند حاصل گفتمان گسترده ی میان مدیرعامل، بازاریابی، فروش، تبلیغات، روابط عمومی، عملیات(تولید) و توزیع است. شرکت های جهانی اغلب استراتژیست های برند را به خدمت می گیرند: متفکران و صاحب نظران مستقل، شرکت های بازاریابی استراتژیک و مشاوران برند. اغلب از افراد خارج سازمان استفاده می شود که متفکرانی خلاق با تجربه ی استراتژیک هستند و به مشخص ساختن آنچه شرکت در این حوزه دارد، کمک می نمایند.

گاهی استراتژی-برند توسط افراد دوراندیش و با بصیرتی همچون استیوجابز، جف بزوس یا آنیتا رادیک و در آغاز فعالیت یک شرکت ایجاد می شود. گاهی برای تعریف مجدد استراتژی-برند به یک رهبر با بصیرت و دور اندیش همانند لو گرستنر، مدیرعامل سابق آی بی ام، نیاز است. گاهی بقا و موفقیت شرکت ها در گرو استراتژی برند مشخص و شفاف است. شرکت ها به علت دارا نبودن چنین استراتژی ای متزلزل می شوند.

اندیشگاه برند

brandingstrategyاستراتژیاستراتژی برندبرندبرندبرندسازیبرندینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پنج =