انتخاب شعار برند

انتخاب شعار برند

انتخاب شعار برند

 

انتخاب شعار برند

انتخاب شعار

شعار برند

امروزه برندها برای حضور همیشگی در ذهن مشتریان  ویادآوری رسالت وفلسفه وجودی خود به مشتریان و کارکنانشان دست به انتخاب شعارهای سازمان می زنند.

شعار انتخاب شده درکنار نام تجاری و لوگو می تواند نقش بسیار مهمی در جایگاه­یابی و یادآوری نام شرکت بازی کند.

علاوه براین، شعارها بیانگر اهداف و نگاه برند نیز هستند. در حقیقت شعار مختصرترین و ظریف ترین شکل از بزرگ ترین ادعای یک سازمان است. وظیفه شعارها، ایجاد ذهنیتی متناسب با برند و اهداف آن در ذهن مخاطب و تشویق او برای مراجعه به برند مورد نظر است. این چنین است که یک شعار خوب باید در ترغیب مشتریان احتمالی و افزایش ضریب ماندگاری در ذهن مخاطبان کارایی لازم را داشته باشد در حالی که از نظر مخاطب ارزش چندبارشنیدن، به خاطرسپردن و به یادآوردن را داشته باشد.

شایان ذکر است که برای هر سازمان دو دسته شعار تدوین می گردد که در مواردی می تواند با یکدیگر همپوشانی داشته باشد، شعارهای سازمانی و شعارهای تبلیغاتی.

 

  • شعارهای سازمانی: شعاری است که محتوای استراتژیک داشته و به کل سازمان اشاره دارند. در واقع شعار سازمانی چکیده ای است از دیدگاه استراتژیک شرکت، رسالت و ماموریت آن و برنامه برندسازی طراحی شده شرکت که بر اساس تحقیقات بازاریابی، تدوین شده است.

 

  • شعار تبلیغاتی: شعاری است که متناسب با برنامه های تبلیغاتی و در کمپین های ارتباطات یکپارچه بازاریابی مطرح می­گردد. این دسته از شعار ها ممکن است در هر کمپین تبلیغاتی برند و در کنار آرم و نام تجاری به چشم  بخورند ومی توان گفت که  به نوعی پیوندی ناگسستنی با نام برند پیدا می­کنند. گفتنی است عموماً دامنه یک شعار تبلیغاتی کلیه محصولات و خدمات یک برند را در برمی­گیرد و آن ادعا به هر محصول و خدمتی که آرم برند را دارد نسبت داده می شود. این شعار در سطح تاکتیکی است.

 

گروه تخصصی برندتک پس از مراحل هویتی برند اقدام به انتخاب و یا ساختن نام برای برند و سپس مجددا با توجه به هویت برند اقدام به انتخاب شعار سازمانی برای برند می نماید. تاکیید می شود که این انتخاب ها همواره بر مبنای هویت برند خواهند بود.

 

انتخاب شعار برند

انتخاب شعار

شعار برند

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + هفت =

بستن
بستن