خدمات آموزشی

تداعیات برند

تداعیات برند

تداعیات برند

تداعیات برند عناصر بصری، کلامی، معماری(حجمی) و مفهومی هویت برند را تشکیل می‏دهند، و به آن چیزی گفته می شود که به صورت مستقیم و غیرمستقیم در ذهن مشتری با برند در ارتباط است.

تداعیات  برند می‏توانند در دسته‏های مختلف قرار گیرند. در واقع تداعیات، تصاویر و نمادهای مرتبط با برند را در ذهن خوشه­بندی خواهند کرد. آنها  نه دلایل خرید، بلکه مجاری آشنایی نسبت به برند و دریچه­های تاثیر ذهنی هستند. در نهایت تداعیات برند بر کیفیت درک شده از یک برند نیز اثر می­گذارند و در واقع پل میان ویژگی­های تجاری یک برند و آن چه که به ذهن مصرف کننده می­رسد هستند. مانند سیب گاز زده که بدون در نظر پرفتن لوگوی اپل، به صورت نا خودآگاه افراد را یاد برند اپل می اندزد.

تداعیات یک برند، نوعی دارایی استراتژیک برای هر مجموعه­ای است، که در حقیقت یکی از عوامل خرید در مطالعات رفتار مشتریان محسوب می گردد.

این تداعیات می‏توانند دلایل موجهی برای خرید به ذهن مشتریان القاء کنند ، بر احساسات در مورد یک محصول تأثیر بگذارند و پایه‏های گسترش برند را استوار سازند. برخی تداعیات با ایجاد اعتبار و اعتماد به نفس به یک برند، بر تصمیمات خرید تأثیر می‏گذارند در جایی که برخی تداعیات احساسات مثبت را تحریک می‏کنند و سپس این احساسات را به برند انتقال می‏دهند.

تداعیات برند

لازم به ذکر است که تداعیات برند تا حد زیادی در حیطه تسلط ما بوده و باید برای آن برنامه مشخصی داشت تا مدیریت شوند، اما به هر روی بخش بزرگی از تداعیات از کنش متقابل برند و تجارب حاصل در محیط آن، با بازدیدکنندگان و مشتریان ، یا زمزمه­های کلامی بازار ایجاد خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 3 =

بستن
بستن