برای انتقال ایده‌ای ساده از معنا و تمایز، باید رنگی انتخاب کنید که به خوبی با موقعیت استراتژیک شما سازگاری داشته باشد. انتخاب رنگ باید منعکس‌کننده تمایلات و خواسته‌های عاطفی مشتری یا ارزش و وعده‌ای باشد که نام تجاری برای پاسخگویی به این تمایلات در نظر گرفته است. ( روانشناسی رنگ برای برند )
انتخاب رنگ یکی از کلیدهای ایجاد یک ویژگی موثر برای یک برند است. قرار دادن یک نام تجاری در یک صنعت یکسان باعث جدا کردن یک کمپانی از دیگر کمپانی ها می شود. این یک بیان از شرکت شما
می شود که شما را با مصرف کننده گان و مشتریانتان مرتبط می سازد. یک برند می تواند بیان کننده مشخصات یک کمپانی باشد، هدف های آن، پیام آن، منشا و آصل آن و ماموریت آن. تمام این موارد تکیه بر انتخاب رنگ شما برای یک برند دارند در زمانی که در آگهی های تبلیغاتی، لوگوها، وب سایت ها و دیگر موارد از آن استفاده می کنید. رنگ ها احساسات گوناگونی را تحریک می کنند و از جانب مشتری ها جواب داده می شوند. از این رو این بسیار مهم است که بدانید که چه رنگی را برای شرکت خودتان انتخاب کنید . روانشناسی رنگ برای برند
هر کدام از رنگ ها معنی و تعلقات گوناگونی دارد و احساسات متفاوتی را بیرون می کشند که برای موثر حاضر شدن در مشخصه برند شما بسیار حیاتی هستند.این رنگ می تواند در مشتری ها کشش و الهام ایجاد کند. انتخاب رنگ مناسب برای معرفی نام تجاری شما باید بر اساس معیارهای مختلف انجام گیرد. در این قسمت به ده معیار مهم اشاره می‌شود:

-1انتخاب رنگی که بهترین توصیف برای خصوصیات برند شما باشد.

این رنگ باید با نگاه اول به آن ها بگوید که شما که هستید. همچنین آن ها باید بفهمند که کار شما بیشتر در زمینه انرژی، جدیت، پیچیدگی، سرگرمی و یا غیره است. اجازه دهید تا رنگ به خودی خود ویژگی ها را به بیننده انتقال دهد .

-2 آگاهی در زمینه روانشناسی رنگ

برای اینکه مطمئن شوید که پیامتان را به شیوه ایی درست انتقال دهید باید در مورد معانی رنگ ها دانش کافی داشته باشید. موسسات مالی برای نشان دادن امانت داری از رنگ آبی استفاده می کنند.
سایت های رسانه ایی اجتماعی برای القا حس دوستی رنگ آبی را انتخاب می کنند. کمپانی هایی که در رابطه با زنان هستند از رنگ صورتی استفاده می کنند. رنگ سبز را کسانی انتخاب می کنند که قصد دارند ارتباطاتی در زمینه ایده های کامیابی، پول و طبیعت ایجاد کنند. در زمینه روانشناسی رنگ ها موارد وسیعی وجود دارد که شما باید بدانید تا بتوانید رنگ صحیحی را برای شرکتتان انتخاب کنید . روانشناسی رنگ برای برند

-3  رنگی را انتخاب کنید که القا کننده معنای مثبتی باشد .

بسیار مهم است که رنگی را که انتخاب می کنید تاثیر مثبتی بر کمپانی شما داشته باشد. این رنگ باید برای نوع محصول و سرویس ارائه شده از طرف شما مناسب باشد. به خاطر داشته باشید که روانشناسی رنگ به دلیل اینکه به سادگی می تواند پیام شما را در رابطه با شرکتتان به بیننده و مشتری القا کند بسیار مهم است. استفاده از رنگ قرمز برای شرکت گل می تواند تاثیر مثبتی داشته و با گل های رز مرتبط می باشد، اما استفاده از رنگ سیاه برای یک شرکت اسباب بازی فروشی اثر منفی دارد و قطعا کودکان را جذب نمی کند .

-4  رنگی را انتخاب کنید که احساس درستی را القا کند .

به مشتری تجربه ایی از احساسی را دهید که زمان کار با شما باید داشته باشد. اگر شرکت شما انرژی بالایی دارد می توانید از رنگ های زنده و درخشانی مانند نارنجی، زرد و یا قرمز استفاده کنید. هر رنگ احساس متفاوتی را ایجاد می کند. برای اجتناب از القای اطلاعات غلط باید از یک رنگ مناسب استفاده کنید. اگر شغلی دارید که کمی پیچیده است رنگ خرمایی را انتخاب کنید .

-5 دانستن اینکه رقیب های شما از چه استفاده می کنند.

رقیب های شما همیشه اهمیت دارند زیرا شما با استفاده از آن ها می توانید بفهمید که چه رنگی را باید انتخاب کنید تا در بین آن ها بدرخشد. البته که رنگ شما باید مربوط به کار شما باشد حتی زمانی که نظر به یک رقیب دارید. باید با ویژگی برند شما هماهنگ باشد. رنگی متضاد با رنگ رقیبتان انتخاب کنید. اگر آن ها از رنگ قرمز استفاده کردند شما از رنگ آبی استفاده کنید. اگر از زرد استفاده کردند از بنفش استفاده کنید. با این روش می توانید خودتان را از دیگران متمایز کنید .

-6 آگاهی از تاثیر رنگ ها بر مصرف کننده ها

اغلب مشتری ها به رنگ انتخابی یک برند نگاه می کنند و تصمیمات آن ها اغلب بر مبنای رنگ است. از طرفی با داشتن معانی متفاوت، رنگ ها اقدامات و حالت های گوناگونی را نیز القا می کنند. قرمز به معنای فوریت است. علامت های حراجی و رایگان نیز قرمز هستند تا به مصرف کننده بگویند که این یک چیز فوری می باشد و تنها در این لحظه حراج یا رایگان است. نارنجی مردم را دعوت می کند که کاری را انجام دهند. هر کدام از انواع خریداران به رنگ های متفاوت جذب می شوند. خریداران با انگیزه به سمت رنگ نارنجی، سیاه و آبی سلطنتی جذب می شوند. اکثر خریداران صرفه جو به سمت سرمه ایی و آبی تیره جذب می شوند.
مصرف کنندگان سنتی به سمت رنگ های صورتی، آبی آسمانی و به رنگ گل رز کشیده می شوند .

-7  تفسیرهای فرهنگی را در نظر بگیرید .

هر کشور و فرهنگ تفسیر های گوناگونی درباره رنگ ها دارد. در هر کجا که هستید باید در این باره اطلاع داشته باشید تا بتوانید تجارت موفقی داشته باشید. باید رنگ انتخابی شما تاثیر صحیحی بر هدف بازار شما داشته باشد .

-8 به خاطر داشته باشید که شما تنها به یک رنگ محدود نیستید.

این به این معنا نیست که شما باید تنها یک رنگ برای کمپانی خود انتخاب کنید تا مشخصه برند خوبی داشته باشید. قطعا شما می توانید از ترکیب چند رنگ متفاوت پیامتان را به طور قوی تر به بیننده القا کنید. مانند ای بی (eBay) که از رنگ های متفاوتی برای نمایش تنوع استفاده کرده است. نباید خودتان را در انتخاب رنگ محدود کنید اما همیشه نکاتی را که در بالا به آن ها اشاره شد را در نظر داشته باشید .

-9 رنگ ها باید با یکدیگر مطابقت داشته باشد.

از بی ربط بودن رنگ ها از یکدیگر دوری کنید زیرا موجب آزار چشم بیننده می شود. رنگ های بی ربط جذابیتی برای برند شما به همراه نداشته و به سادگی باعث افت آن می شود. بنابراین رنگ هایی را انتخاب کنید که یکدیگر را کامل کنند و بیشتر مشتری ها را جذب کنند. همیشه رنگ هایی را که برای چشم بیننده خوشایند است را انتخاب کنید .

-10  رنگ های متضاد را انتخاب کنید .

رنگهای متضاد با محدود کردن پالت رنگی به پس انداز پول شما کمک می کند. می توانید در لوگو خود از رنگ هایی استفاده کنید که متضاد هستند. این رنگ ها می تواند حتی با تنوع رنگی کم هم جذاب باشد. دیگر زمان آن رسیده که طراحی نقش خود را بازی کند .
رنگ ها در مشخصه یک برند، نقشی اساسی در کمک به اعتبار و پدیداری کمپانی شما دارد. در زمانی که شما از این رنگ ها در به طور آنلاین یا موارد چاپی استفاده می کنید نیز می تواند بر روی جواب مشتری شما تاثیر بگذارد. به عنوان یک طراح شما باید بدانید که برای یک طراحی موفق باید از چه رنگ هایی استفاده کنید. با این روش مشتری های شما راضی و خوشحال خواهند بود که نه تنها شما برای آن ها یک طراحی انجام داده اید بلکه به موفقیت برند آن ها نیز کمک کرده اید.

اندیشگاه برند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هشت =