شخصیت برند

نخست یادآور می­شود که شخصیت برند پرسوناژ یک برند نیست مانند آن چه در تمساح تردیلا یا میمونک چی توز یا قورباغه شامپو داروگر معروف دیده­ایم.

شخصیت یک برند نزد مشتریان تصویری است که حالتی انسان ­گونه به خود گرفته است.

مثل اینکه اگر بخواهیم خودروی بنز را بسان یک انسان در نظر بگیریم، شبیه  مردی موفق، میان­سال، صاحب کسب و کار و با ظاهری آراسته دیده می شود.

همانگونه که افراد، تمایل به دادن صفات انسانی به اجسام یا کالاها دارند و این گونه این محصولات را وارد زندگی و داستان زندگی خود می‌نمایند، هنگام انتخاب میان برندهای مشابه که در رقابت با یکدیگر هستند نیز، مصرف­کنندگان تناسب میان شخصیت برند و شخصیتی که به آن علاقه دارند را مورد ارزیابی قرار می­دهند.

مهمترین عامل در شکل گیری شخصیت برند در ذهن مخاطب، رفتارهایی است که در طول زمان، برند از خود نشان می دهد.

این رفتارها باعث استنتاج صفات می گردد. اگر برند در طول زمان در نحوه عملکرد خود ثبات داشته باشد، مصرف کنندگان او را “اتکاء پذیر” خواهند دانست.

اگر همان­گونه که غالبا اتفاق می­افتد، یک برند را با فردی همانند سازی کنیم، به تدریج تصویری انسان وار که دارای شخصیتی مشخص است از آن برند می­سازیم.

در انتخاب یک برند، شخصیت برند، هسته مرکزی و نزدیک­ترین متغیر در تصمیم­گیری مشتری می باشد.

مهم ترین نکته این است که، مشتریان برندهایی را ترجیح می‌دهند که با مفهوم خود مطلوب آنها تناسب داشته باشد.

 

گروه تخصصی برندتک با توجه به متد خاص و منحصربفرد  در زمینه طراحی شخصیت برای برندها؛ پس از نتیجه گیری نهایی برای هویت برند مورد نظر اقدام به شکل دادن شخصیت برند در سطح واقعی و ایده آل می نماید.

 

خدمات آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 8 =