کاراکترها (کاراکتر برند) نوع خاصی از نمادهای برند هستند که نمایانگر یک انسان یا موجودیت های برگرفته از زندگی واقعی هستند.

کاراکترهای برند اغلب از طریق فعالیت های تبلیغاتی معرفی می شوند و می توانند نقش کلیدی را در مبارزات تبلیغاتی شرکت ها و طرح بسته بندی های آن ها ایفا کنند.

برخی از کاراکتر ها از شخصیت های انیمیشن و برخی دیگر از شخصیت ها و چهره های واقعی الگوبرداری شده اند.

کاراکتر برند به این دلیل که اغلب از طرح های تصویری جذاب و رنگارنگی برخورارند، می توانند به سادگی توجه مشتریان را جذب نمایند و در ایجاد آگاهی از برند نقش مهمی دارند.

کاراکترها همچنین می توانند رای نفوذ برندها به بازار،راهگشا باشند و به شرکت ها کمک کنند تا مزایا و منافع  کلیدی محصولات خود  را به ساده ترین شیوه ها به مشتری ها منتقل سازند.

استفاده از کاراکترهای برخوردار از ویژگی های انسانی، موجب افزایش میزان محبوبیت برند و شناسایی آن به عنوان برندی سرگرم کننده و جالب نزد مصرف کنندگان می شود.

علاوه بر آن،برقراری ارتباط میان مصرف کننده و برندهای برخوردار از کاراکتر،سریع تر و ساده تر رخ می دهد.

کاراکترهای مشهور اغلب به قدری ارزشمند می شوند که شرکت ها می توانند با اعطای لیسانس بهره برداری از آن ها درآمدهای سریع و بی دردسری برای خود ایجاد کنند و با استفاده درست از این کاراکترها،

میزان مواجهه ی مشتری ها با برند خود را افزایش داده و بر ارزش ویژه ی برند خود بیفزایند.

بیشتر کاراکترهای برند می توانند برای رده های دیگر محصولات نیز مورد استفاده قرار گیرند و با انتقال ویژگی های برتر محصول، به سرعت بر موفقیت سایر محصولات جدید معرفی شده به بازار تاثیر گذارند.

اندیشگاه برند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 6 =